ab bc cd

Jūsų norai, mūsų - sprendimai.

Keletas dažniausiai užduodamų klausimų, susijusių su mūsų teikiamomis paslaugomis:
Jei svetainėje nerandate atsakymo į Jums rūpimą klausimą – maloniai prašome parašyti ar paskambinti, mielai suteiksime Jums informacijos.

TEIKIAMOS PASLAUGOS:

Kokius darbus galite atlikti?
Atliekame visus teritorijos sutvarkymo darbus, išskyrus didelės apimties statybinius, t.y. tvoros, trinkelės ir pan.
Smulkius statybų darbus, reikalingus apželdinant teritoriją žinoma atliekame, tačiau šioje srityje paslaugų neplėtojame. Jei jums reikės sudėti keletą metrų vejos borto, ar nutiesti kabelį po trinkelėmis dėl to jokių problemų nekils.
Visgi mes manome, kad didelius statybų darbus turi atlikti statybininkai, o mes geriausiai mokame įrengti veją, atlikti apželdinimo darbus, sumontuoti apšvietimo ir automatinio laistymo sistemas.

Ar teikiate paslaugas visoje Lietuvoje?
Taip, dirbame visoje Lietuvoje, galime ir už jos ribų. Šiaip ar taip esame įsikūrę Kaune, tad kituose miestuose dirbame su normalios ar didesnės apimties projektais. Jei Klaipėdoje ar Zarasuose reikėtų įrengti 30 m2 vejos ar pasodinti 4 tujas, mūsų siūloma kaina gali būti nekonkurencinga.
Sodo ir vejos priežiūros paslaugas vykdome tik Kaune ir rajone. 
Dėl prekių siuntimo/atvežimo į kitus miestus prašome susisiekti. Kiekvieną atvejį suderinsime individualiai.

Mano sklypas 8 arų dydžio. Kiek kainuos jį sutvarkyti?
Šis klausimas be papildomos informacijos apie objektą skamba panašiai kaip "Kiek pinigų reikia nusipirkti namui?". Juk visi suprantame, kad namas namui nelygus. Jis gali kainuoti ir 30 tūkstančių litų, ir 3 milijonus litų.
Sklypo tvarkymo kaina priklauso nuo daugelio veiksnių: dydis, reljefas, vieta, privažiavimas, trinkelių, tvorų, pastatų aukščiai ir išdėstymas, grunto rūšis ir kiekis, augantys medžiai ir kiti augalai, sklypo paskirtis, numatomi atlikti darbai, sodinami augalai, medžiai, vaismedžiai, krūmai, jų kiekiai, veislės ir dydžiai, vejos rūšis ir pobūdis, papildomi objektai, tokia kaip tvenkiniai, fontanai, alpinariumai ir dar daug kitų aspektų. Neįvertinę viso to, mes tikrai negalėsime pasakyti kiek kainuos Jūsų aplinkos tvarkymas ir kiek laiko jis užtruks. Jei norite tikslesnio pirminio atsakymo - klausdami apie kainą pasistenkite nurodyti kuo daugiau aplinkybių, nuo kurių gali priklausyti sklypo apželdinimo darbų ypatumai. Keletas atsiųstų nuotraukų taip pat padėtų susidaryti išsamesnį aprašytos teritorijos vaizdą. Vis dėl to, galutiniam kainos patvirtinimui turėsime atvykti ir viską apžiūrėti vietoje. 

Pavyzdinė dviejų palyginamųjų sklypų sutvarkymo sąmata pateikta čia.

VEJOS ĮRENGIMAS:

Mano sklype jau yra pieva ar galima ją sutvarkyti (padaryti veją) ?
Natūraliai auganti pieva (net ir nedidelio aukščio) nėra veja. Veją sudaro žolių mišinys iš trijų pagrindinių rūšių:

daugiametės svidrės;
raudonojo eraičino ;
pievinės miglės;

sumaišytų įvairiomis proporcijomis, priklausomai nuo vejos mišinio paskirties ir norimų savybių, o natūraliai augančioje pievoje žolių rūšių bus žymiai daugiau.


Natūralios pievos žolių rūšių pavyzdys

Kitas dalykas - sklypo reljefas. Natūrali pieva nebus tokia lygi kaip veja, o norint ją išlyginti sugaištume daug daugiau laiko nei viską darant iš naujo, todėl jei galvojate, kad įrengti veją vietoje, kur auga žolė (ir yra storas velėnos sluoksnis) yra lengviau nei "plikame" sklype - smarkiai klystate. Reikės nuimti seną žaliąjį sluoksnį ir formuoti viską iš pradžių.
Vienintelis būdas priartinti augančią pievą prie vejai būdingos rūšinės sudėties yra jos pastovus žemas pjovimas ir tręšimas azotinėmis trąšomis. Jei nuspręstumėte taip daryti - apsišarvuokite kantrybe, anksčiau ar vėliau varpinės žolės įsivyraus, tačiau gražia veja pievelė, ko gero, netaps.

Ar galite įrengti / sutvarkyti pievelę, tik taip, kad galėčiau ją pjauti vejapjove?
Mes įrengiame gražią ir kokybišką veją, o ne "šiaip lygią pievą" kurią galima pjauti vejapjove. Darome viską nuo pradžios iki galo, ko reikia gerai, vešliai ir kokybiškai vejai įrengti. Vejos įrengime didžiąją dalį darbo sudaro paviršiaus paruošimas (lyginimas, tankinimas, purenimas ir t.t.). Jei norėsite pjauti veją vejapjove, teks atlikti šiuos darbus. Įdėjus tiek pastangų vertėtų darbus pabaigti tinkamai, pasėti kokybišką sėklų mišinį ir tinkamai prižiūrėti. Esant tinkamai priežiūrai, rezultatas tikrai atpirks visas įdėtas pastangas ir lėšas.
Galbūt kiek kitokia situacija su dideliais plotais užmiestyje ar pramoninėse teritorijose. Kelių hektarų plotą nėra taip lengva prižiūrėti, todėl žolė pjaunama rečiau, įrengimas taip pat vyksta praktiškai vien su technika, todėl čia jau būtų kitokie kokybės bei augimo reikalavimai. O jeigu norite turėti paprastą pievelę prie namų, galime patarti ką ir kaip daryti, o toliau bandykite tai įgyvendinti savo jėgomis.

Ar galėtumėte įrengti veją kolektyviniame sode, užmiesčio sodyboje?
Žinoma. Mums nesvarbu kur yra objektas, ar prestižiniame rajone mieste, ar užmiestyje, ar kaimo vietovėje (išskyrus privažiavimo technikai, grunto atvežimo nuotolio, ir kt. ypatumus). Tai nelems nei kainos, nei kokybės. Žinoma, jei tvarkoma teritorija didelė arba ekstensyviai prižiūrima ir jums reikia tik bet kokios žalios žolės, tuomet sąlygas suderinsime individualiai, tačiau jei Jums reikia gražios vejos - pastatai esantys šalia tam įtakos neturi.

VEJOS PRIEŽIŪRA:

Kaip dažnai reikėtų pjauti veją?
Pirmą kartą pjaunama, kai veja pasiekia 8 - 9 cm aukštį . Nupjaunama 3 - 3,5 cm žolės (paliekama apie 5 - 6 cm). Veliau aukštis po truputį mažinamas, kol pasiekiami 2 - 3 cm. Žolė pjaunama reguliariai, tačiau kiekvieną kartą reikia stengtis nenušienauti daugiau kaip vieno trečdalio naujai užaugusios žolės. Geriausia pjauti bent kartą per savaitę, esant reikalui - dažniau. Negalima laukti kol žolė suguls (peraugs). Jei taip atsitiko, pjaukite ją per kelis kartus, nuosekliai mažindami aukštį. Pjaunant veją paskutiniuosius keletą kartų (rudenį),pjovimo aukštis pamažu didinamas. Tai atlikti rekomenduojama ir sausringaisiais vasaros laikotarpiais.

Mano veja reta, blyški, auga daug piktžolių. Kodėl taip yra?

Paprastai priežastys būna dvi.
Pirmiausia, veja tankėja dėl to, kad ji yra pjaunama (pjovimas skatina krūmijimąsi, jei vejos žolės nepjautume ji užaugtų tokia kaip pievoje, nužydėtų ir subrandintų sėklas, kaip ir visos žolės). Pjovimo nepakenčia dauguma piktžolių, todėl jos išnyksta.
Retas pjovimas dažnai pasitaikanti priežiūros klaida. Pjovimo nepakeis nei laistymas, nei trąšos, nei kitokia priežiūra. Tai būtinas darbas norint turėti gražią veją. Geriau veją pjauti dažniau ir vienu metu pašalinti nedidelį kiekį žolės nei rečiau ir daugiau.
Antra priežastis - nepakankamas tręšimas. Augdama veja ima maisto medžiagas iš dirvos. Vėliau, jūs ją nupjaunate ir išmetate. Kartu ir įsisavintas mineralines ir organines medžiagas. Dirvoje jų atsargos nėra begalinės - jei atėmėte, reikia ir duoti. Veją tręšti derėtu ne mažiau kaip 3 kartus per sezoną.
Kitos priežastys gali būti drėgmės, maisto medžiagų (trąšų), oro ar šviesos trūkumas. Nedažnai, tačiau pasitaiko atvejų, kai žolė prastai auga dėl užteršto grunto.
Plačiau apie viską čia.

Kai nupjaunu veją, žolių viršūnės pasidaro nelygios ir paruduoja. Kodėl?
Tai labai dažnai pasitaikanti problema. Pagrindinė to priežastis yra nepagaląstas vejapjovės peilis. Atminkite, kad peilis turi būti aštrus visą laiką ! Daugiau apie vejapjoves, galite sužinoti čia

Pasidalinkite

Submit to FacebookSubmit to Google+Submit to TwitterSubmit to LinkedIn